خانه / استانها / شمالی / استان البرز / عارف رنجبری ستاره ای که می درخشد

عارف رنجبری ستاره ای که می درخشد

image_pdfimage_print

تو کی ما واژه ای فارسی می باشد که خلاصه ای از جمله (تو هرکی هستی بیا ما شویم) گرفته شده است. اما فلسفه و محتوای آن ریشه کهن و تاریخی دارد این هنر اصیل ایرانی به نحو ی معرف رزم های کهن ایرانیان از جمله رزم زوران (کشتی) در غرب کشور به خصوص مناطق کرد و لر نشین هست. شیوه تخصصی مبارزات تو کی ما که در میدانی به نام زوران بر گزار می گردد مصداق این موضوع هست که امروزه به شکل کنونی در آمده است. ، هنر جو یان رزم تو کی ما در میدان زوران با هم در سه مرحله به رقابت می پردازند . مراحل این مبارزه بیانگر تاریخ و قدمت رزم های پهلوانی ایران زمین می باشد.

به سراغ نوجوان ورزشکار قهرمان کشور عارف رنجبری آمدیم تا مصاحبه ای صمیمی را با وی انجام دهیم که در ذیل می خوانید .

                                              

عارف رنجبری متولد ۱۰/۷/ ۸۲

کسب طلای  استانی رشته توکی ما  در سال ۱۳۹۳

کسب طلای کشوری رشته توکی ما  در سال ۱۳۹۳

کسب طلای  استانی کیک بوکسینگ در سال ۱۳۹۴

کسب طلای کشوری کیک بوکسینگ در سال ۱۳۹۴

کسب طلای کشوری زوران توکی ما ۱۳۹۴

کسب مقام طلای بهترین های کیک بوکسینگ استان البرز۹۴

عارف خود را جهت مسابقات تو او قزوین  آماده می کند .

چند سال است که به ورزش توکی ما علاقه مند شدی وفعالیت می کنی؟ دو سال

به غیر از توکی ما در رشته ورزشی دیگری صاحب مقام بودی ؟ بله ،  در دوره دانش آموزی،در رشته های هندبال دومیدانی،بسکستبال و والیبال

دوست داری در آینده چه کاره شوی؟ در رشته ورزشی تو کی ما استاد شوم

چه اشخاصی تو را در امر ورزش حمایت می کند؟ پدر ومادرم و استادم

کدام یک از رشته ورزشی رشته خود را دوست داری ؟ کیک بوکسینگ

الگوی ورزشی تو چه شخصی است ؟ استاد سید امید خاموشی

از درس خواندن چه نتیجه ای می گیری ؟ فرد مفیدی برای جامعه وکشور باشم و اطلاعات خودم را در همه ی زمینه ها با لا ببرم.

 در حال حاضر خودت را برای چه مسابقاتی آماده می کنی ؟مسابقات قزوین

عارف از چه اشخاصی دوست داری تشکر کنی ؟ از پدر و مادر که مرا در زمینه ورزش یاری کردند، تشکر می کنم وبی نهایت از استاد سید امید خاموشی تقدیر وتشکر می کنم که هنر رزمی واخلاقی را به من آموخت تا توانستم در این دو رشته مقام طلا ی قهرمانی کشور را به دست آورم ضمنا از پدر ومادرم که مشوق بنده بودند تشکر می کنم در پایان به همه ی ورزشکاران خسته نباشید می گم واز شهرداری گرمدره ،مسئولین ورزشی و زیبا سازی شهر گرمدره تقدیر وتشکر می کنم.

 پدر عارف از عارف می گوید :عارف در سن ده سالگی شروع به آموختن هنرهای رزمی در مدرسه فوق تخصصی رزمی توکی ما زیر نظر استاد سید امید خاموشی در شهر گرمدره کرد کلاس های حرفه ای مبارزه به صورت تخصصی با عارف موجب شکوفایی وی شد عارف خارج از این نیز  در کلاس درس  بسیار فعال است وهمیشه رتبه اول را کسب کرده ، در زمینه های ورزشی بسیار فعالیت داشته است. وی در رشته های ورزشی که در مدرسه انجام داده همیشه رتبه اول مسابقات را از آن خود کرده  ودر رشته های متعددی از قبیل هندبال ، شطرنج نیز فعالیت داشته است .

پدر عارف ،در مورد بها دادن به فرزندان در امر ورزش چنین می گوید :بنده به عزیزانی که هم سن وسال عارف هستند می گویم که به نزدیکترین باشگاه محل سکونت خود مراجعه کنید و از همین امروز به ورزش مورد علاقه خود بپردازید .در همین جا  از شهرداری ،واحد زیبا سازی ومسئولین ورزش شهر گرمدره تقدیر وتشکر را می نمایم .

سید امید خاموشی ،مربی عارف درباره او میگوید :عارف پدیده نونهالان کیک بوکسینگ وکونگ فو کشور به عنوان نونهالان سال استان البرز در سال ۹۳،با تلاش شبانه روزی در آینده ای نچندان دور می تواند پرچم پر افتخار کشور عزیزمان ایران را در سراسر جهان به احتزاز در بیاورد ودر تمامی مسابقات در رده سنی اش برای حریفان زنگ خطر باشد .

 در پایان اگر پیامی برای خوانندگان نشریه ما دارید ،بیان کنید ؟من از تمام نوجوانان تقاضا دارم که در کنار تحصیل خود به ورزش مورد علاقه خود فعالیت کنند .

حکم های قهرمانی عارف رنجبری

 Untitled 8 9 6 7 5 4 2 3

۲ دیدگاه

  1. از اینکه برای جوانان ونوجوانان ارزش قائل می شوید ووقت می گذارید سپاسگذارم.از زحمات دوست عزیزم مهندس منیعی که در شهر گرمدره رسانه یاس نیوز را اداره میکنند وزحمات استاد امید خاموشی که در این شهر انجام می دهند تشکر می کنم .

  2. به عارف عزیز خسته نیاشید میگم امیدوارم که بتواند پرچم کشورمان را به احتزاز در بیاورد.وهمچنین از اقای خاموشی تشکر میکنم که پیشتیبان این بچه هاهستند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme