خانه / استانها / شمالی / استان البرز / ساوجبلاغ / ابطال انتخاب شهردار نظرآباد به دلیل تخلف و طی نشدن مراحل قانونی

ابطال انتخاب شهردار نظرآباد به دلیل تخلف و طی نشدن مراحل قانونی

image_pdfimage_print

فرماندار نظرآباد با بیان اینکه انتخاب شهردار نظرآباد به صورت غیرقانونی و خلاف مقررات صورت گرفته است، انتخاب شهردار نظرآباد را باطل اعلام کرد و گفت: تخلفات صورت گرفته توسط بازرسی و استانداری در حال پیگیری است.

 وی افزود: شهردار نظرآباد هم می بایست طی همین فرآیند انتخاب و معرفی می شد که چند تن از اعضای شورای شهرنظرآباد بدون طی تشریفات قانونی، امروز با تعبیرهای یکسویه از قوانین و نیز بر خلاف مصوبات شورای تأمین شهرستان، اقدام به معرفی شهردار منتخب خود نموده اند که این موضوع مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

فرماندار نظرآباد با تأکید بر اینکه در انتخاب شهردار نظرآباد عدول از قانون صورت گرفته است، تصریح کرد: شهردار پیشنهادی فاقد تحصیلات مرتبط، بند ۲ ماده ح آیین نامه صادره از سوی وزارت کشور است و این موضوع نیز از سوی اداره کل دفتر شهری و روستایی وزارت کشور تأیید شده است.

صادقی با اشاره به اینکه شورای شهر در انتخاب شهردار نظرآباد ورود نکرده است، گفت: تا کنون هیچگونه مصوبه و قانونی از شورای شهر نظرآباد مبنی بر اصرار بر خواسته شورا به فرمانداری یا استانداری ارسال نشده است.

وی بیان کرد: شهردار پیشنهادی بدون حکم معرفی شده است که این امر مغایر ضوابط می باشد. بنابراین وی شهردار منتخب شورا و بصورت غیرقانونی در آن جایگاه معرفی شده اند و هر گونه اقدام مالی یا اداری وی فاقد وجاهت بوده و به نوعی تصرف در اموال عمومی محسوب می شود.

صادقی گفت: لازم به ذکر است شورای تأمین شهرستان مقرر نموده کل فرآیند طی شده توسط نمایندگان دفتر بازرسی و معاونت عمرانی استانداری مورد پیگیری قرار گرفته و گزارش آن اعلام شود.

پیش از این نیز شهردار منتخب پیشین و ۲ تن از اعضای شورای شهر نظرآباد به دلیل اتهامات مالی دستگیر شده بودند.

حجت الله صادقی شامگاه سه شنبه در این خصوص با ارائه توضیحاتی، فرایند انتخاب شهردار شهرستان نظرآباد را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: انتخاب شهردار، دارای فرایندی قانونی و تعریف شده ای است که می بایست به طور کامل رعایت شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme