خانه / استانها / شمالی / استان البرز / ایام دهه فجر فرصتی است تا موانع بر سر راهمان را برطرف کنیم و نواقص کار خودمان را بررسی کنیم.

ایام دهه فجر فرصتی است تا موانع بر سر راهمان را برطرف کنیم و نواقص کار خودمان را بررسی کنیم.

image_pdfimage_print

 

حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد واثق در خطبه های نماز جمعه این هفته گرمدره با اشاره میزان دینداری جامعه اسلامی با تعداد مساجد و نمازگذاران تشخیص داده نمیشود، بلکه با تعداد فقرا و زندانیان ان جامعه دینداری و تدین مشخص می شود.وی همچنین افزود :بنده رازی نیستم در نماز جمعه بین صفوف از مردم پول جمع آوری شود .برای دریافت هدایا و نذورات از مردم جلوی درب خروج مصلی صندوق قرار دهید تا هر کسی تمایل دارد کمک کند.سخترین نوع احسان و نیکوکاری در حق کسی است که قبلا به تو احسان نکرده و الان به کمک تو نیاز داشته باشد.این خیرات اگر به دست من و شما انجام شود باید مواظب باشیم با منت گداشتن خراب نشود.

وی همچنین با اشاره به ایام عزاداری فاطمیه افزود :یکی از وظایف ما در مجالس مذهبی ، عدالت خواهی و رواج آن  نه در حد حرف بلکه در عمل است .عزاداری برای حضرت فاطمه زهرا (س )بدون توجه به این مسئله بی نتیجه است.

امام جمعه این شهر با بیان اینکه ایام دهه فجر فرصتی است تا موانع بر سر راهمان را برطرف  و نواقص کار خودمان را بررسی کنیم، گفت :انقلاب ما همیشه موانعی بر سر راه خود داشته ، از ابتدای پیروزی انقلاب تا به حال یک پروژه ای از سوی دشمنان ما در حال اجرا بوده و در حال حاضر با قدرت مصاعفی در حال اجراست.
یکی از این اهداف توسط آنها تخریب چهره اسلام است.دشمنان اسلام دنبال ایجاد ترس افکار عمومی دنیا نسبت به اسلام  هستند ،اسلامی که اهل مبارزه با ظلم و ستم است،نه اسلامی که فقط در حد نماز و روزه باشد.

حجت الاسلام واثق گفت : در اسلام هراسی قسمت مهمی به نام ایران هراسی  اختصاص دارد .

چرا اسلام هراسی و ایران هراسی  در دنیا ترورج می شود ؟دلیل واضح است ، دلیلش اقتصادی است مثلا منابع نفت ممالک اسلامی و افزایش جمعیت مسلمانان ، به لطف الهی گرایش مردمان دیگر کشورها هم به اسلام رو به افزایش است و به شدت فراوان شده که این باعث نگرانی آنها شده است و با کارهای رسانه ای در تلاش اند که افکار مردم دنیا را نسبت به اسلام و مسلمانان تخریب کنند .

خبرنگارافتخاری: محمد آهنگی

انتهای پیام /*

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme