خانه / استانها / شمالی / استان البرز / گرمدره / اشرافی گری مسئولان و بی توجهی به مستضعفان جامعه یک هشدار برای انقلاب است .

اشرافی گری مسئولان و بی توجهی به مستضعفان جامعه یک هشدار برای انقلاب است .

image_pdfimage_print

خطیب نماز جمعه گرمدره گفت: اامروزه حجمه های فراوانی بر روی روحانیت و در صدر آن ولایت فقیه است.

به گزارش خبرنگار اندیشه مردم ،حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد واثق خطیب  نماز جمعه گرمدره در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گرمدره  گفت: دینداری فقط به نماز خواندن نیست و اگر چنین بود همه ما اهل بهشت خواهیم بود.
در قیامت از خیلی چیزها سوال می شود.از رفتارمان در مقابل انسانها و حیوان ها و شهرها و نگهداری و حفاظت از شهرها و محیط زیست و از مسولیت ها، از دخترک هایی که زنده به گور شدند.
باید از مسولان پرسید که چگونه با جوانانتان رفتار کردید که آنهارا گریزان نمودید؟
از منبع درآمد و هزینه های زندگی تان می پرسند؟
از ما می پرسند که چقدر اهل بیت (ع )را دوست داشتی؟

البته دوست داشتن به تنهایی کافی نیست، دوست داشتنی که ما را به حرکت در مسیر آنها قرار دهد.
عزیزان اشک ریختن به تنهایی ارزشی ندارد تا به دستورات اهل بیت( ع) عمل نکنیم .
وی همچنین  با اشاره به سانحه سقوط هواپیما، به خانواده های محترم حادثه دیده در سانحه سقوط هواپیمای آسمان در یاسوج  تسلیت گفتو افزود:باعث تاسف است که میزان سوانح در کشور ما در تصادفات و … رقم بالای است.
ما توقع نداریم مسولان ما مانند برخی کشورها دست به خودکشی بزنند ولی حداقل عذر خواهی کنند و یا بیایند و استعفا دهند راحت از اینگونه مسائل، غیر مسولانه بی تفاوت نباشند.وقتی فرزندان ما در کشور ، می توانند موشک های دور برد نقطه زن بسازنند آیا نمی توانند یک خودروی مناسب برای مردم کشورشان طراحی و بسازنند. چه چیزی باعث شده است که این اتفاق نمی افتد؟
ما نمی توانیم این را تحمل کنیم که مردم ما به راحتی در سوانح رانندگی کشته شوند.
وی همچنین در جایی دیگر از خطبه ها خاطر نشان نمود :اخلال عده ای از افرادی  که باعث به شهادت رسیدن نیروهای خدوم انتظامی و دو نفر از بسیجیان عزیزمان گردند،آن هم در حین انجام وظیفه و برقراری امنیت، را محکوم نمود .
اگر قرار باشد فرقه ای رفتارهایش مخل امنیت کشور باشد ، دستگاه های امنیتی به هیچ وجه کوتاه نخوهند آمد.
البته این واضح است که دشمنان کشور ما با بهانه های گوناگون به دنبال نا آرامی در داخل کشور هستند.
ار نیروی انتظامی که با کمترین خشونت و مدارا توانست امنیت را برقرار کند تشکر می کنیم.
وی همچنین در رابطه با بیانات مقام معظم رهبری که به ارتجاع اشاره نمودند «حرکت به‌سمت اشرافی‌گری»، «دل سپردن به طبقات مرفه به‌جای توجه به مستضعفان و قشرهای ضعیف» و «تکیه و اعتماد به خارجی‌ها به‌جای تکیه بر مردم» را نمونه‌های حرکت  ارتجاعی دانست وتاکید داشتند
این یک هشدار جدیست و از مصادیق آن اشرافی گری مسئولان و بی توجهی به مستضعفان جامعه است.
ارتجاع یعنی اینکه  بجای  تکیه  به جوانان و مردم خودمان به خارج از مرزها تکیه کنیم .بی توجهی به بیت المال و رانت خواری و … اینها از مصادیق ارتجاع است. تقریباً همه انقلاب‌های شناخته‌شده جهان در همان سالهای نزدیک به این بلیّه دچار شده‌اند.
مسولان می توانند کشور را به پیش از انقلاب باز گردانند . البته جمهوری اسلامی موفقیت های فراوانی داشته است ولی یکی از نقاطی که ممکن است  به انقلاب آسیب برسد ،عدم عدالت در جامعه است.
انشا الله که مسولان بتوانند عدالت را در بین مردم اجرا کنیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme