خانه / استانها / شمالی / استان البرز / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو خانه مطبوعات استان البرز شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو خانه مطبوعات استان البرز شد

image_pdfimage_print

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عضو خانه مطبوعات استان البرز شد

رییس هیٸت مدیره خانه مطبوعات استان البرز در جلسه هم اندیشی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب رسانه و جمعی از هنرمندان استان البرز با بیان این که مردم و هنرمندان با تریبون مطبوعات و اطلاع رسانی همراهی ویژه دارد گفت: نباید بین حاکمیت و رسانه جدایی ایجاد کرد.

وی با اشاره به بحران اقتصادی ومعضلات چاپ گفت: انتشار نشریات و نداشتن بودجه از جمله معظلات امروز رسانه هاست و حمایت راه بردی اساسی مورد درخواست اصحاب رسانه است.

رییس هیات مدیره خانه مطبوعات افزود: مشکلات بیمه خبرنگاران و مسائل اقتصادی که همه اقشار خانه بزرگ مطبوعات اعم از سردبیران، خبرنگاران عکاسان، نویسندگان وحتی اپراتورهای توزیع با آن درگیر هستند به طور مستقیم با ادامه حیات مطبوعات در ارتباط است.

وی ضمن اعلام تعداد نشریات در استان از وزیر درخواست کرد که نسبت به صدور بدون بررسی عملکرد افرادی که مجوز دارند اما فعالیت نمی کند توجه بیشتر و تصمیمات جدی تری اتخاذ شود.

عباس زاده خبر داد: حدود ۹ میلیارد تومن آگهی های استان در تهران چاپ می شود وخواستار تغییر این روند و حمایت وچاپ این آگهی در استان شد.

عباس زاده از استاندار نیز درخواست کرد با توجه به اینکه مطبوعات نیز کار تولید فکر واندیشه می نمایند و همیشه در صف اول اطلاع رسانی قرار دارند نسبت به مطرح کردن مشکلات صنفی و استیجاری بودن دفاتر وتسهیلات کم بهره در ستاد رفع موانع تولید مطرح ودغدغه های رسانه مطرح شود.

عباس زاده به نمایندگی از خانه مطبوعات استان البرز به وضعیت ساختمان خانه مطبوعات اشاره کرد و گفت: انتظار می رود توجه بیشتری به پیش رفت روند تکمیل ساختمان خانه مطبوعات شود، همچنین برای تامین حدود ۲ میلیارد تومان بودجه که در این خصوص نیاز است تصمیمات موثری گرفته شود تا هرچه زودتر این ساختمان به بهره برداری برسد.

شایان ذکر است در این مراسم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان عضو افتخاری خانه مطبوعات استان البرز معرفی گردید و از کارت عضویت خانه مطبوعات به صورت نمادین رو نمایی شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme