خانه / استانها / شمالی / استان البرز / میکروفن های خاموش در جشن روز خبرنگار

میکروفن های خاموش در جشن روز خبرنگار

image_pdfimage_print

اکبر حیدری ، میکروفن های خاموش در جشن روز خبرنگار

اکبر حیدری :خبر، مصاحبه، گزارش، یادداشت و شرکت در مراسم های مختلف با حضور مسٸول عالی قدر، از معمولی ترین فعالیت های روزمره این دسته از افراد جامعه است.
 وی افزود، وی در ادامه اظهار داشت و وی در ادامه گفت است و تمام سعی خود را در رعایت اصول نگارشی به کار می بندد تا خبر مورد نظر را به مقصد برساند.
علاوه بر وسایل کارش برای ثبت سخن وری های مسٸولین، گوش های شنوایی دارد برای شنیدن فعالیت های انجام شده و نشده مصاحبه شونده ها.
سالی ۱۵۰۰ بار تقویم را نگاه می کند و ۱۷ مرداد ماه را علامت می زند، شاید این روز همان روزی باشد که گوشی برای شنیدن پیدا کند و جشنی مخصوص خودش، در انتظار برگزاری مراسمی بدون حاشیه تا این موجود هم دریابد روزی برایش وجود دارد.
خبرنگار همان شخصی که اسمش برای مردم جذاب، برای مسٸول مزاحم و برای خودش درد آور شده است، با وجود تمام کاستی ها، کمبودها، باید ها و نباید ها و خط قرمزها همچنان از فعالیت خود را ادامه می دهد.
به قول یکی از پیش کسوتان این عرصه: (خبرنگاری بزرگ ترین اعتیاد موجود در جهان است، وقتی که وارد این شغل می شوی دیگر نمی شود آن را رها کرد)، امروز که خود را غرق این اعتیاد بزرگ می بیند، چشم انتظار برگزاری مراسم های جشن هفته خبرنگار بدون حاشیه، بدون سخن رانی و بدون دغدغه انتشار اخبار است.
در طول ۳۶۵ روز سال می نویسد، می شنود و انتشار می دهد، تنها یک هفته آن هم چند ساعت نیاز دارد که در آرامش جشنی بگیرد و از درگیری قیمت کاغذ و کمبود آگهی دور باشد.
دست به دامان مسٸولینی هستیم که در این هفته برای برگزاری جشن های به مناسبت روز خبرنگار دعوت می شوند تا از اراٸه گزارش عملکرد خود داری کنند.
شاید امسال پایه ای ریخته شود تا با ادامه این روند سبب تقویت روحیه قشر زحمت کش عرصه خبر شویم و به نوعی آزمونی باشد برای مسٸولین که از اراٸه گزارش عملکرد در این روز خاص خودداری کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme