خانه / استانها / شمالی / استان البرز / فردیس / یاداشتی بر احوالات این روزها

یاداشتی بر احوالات این روزها

image_pdfimage_print

خبرنگار زدایی
متاسفانه این روزها به واسطه روز خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران به جای اینکه پیوند بین این قشر فهیم انجام شود جمعی از مسئولین خواسته و یا نخواسته ، هماهنگ شده یا ناهماهنگ ، به اسم خبرنگار و تجلیل فاصله کاری و دوستی را در بین اصحاب رسانه بیشتر کردند .
چند وقت قبل از این برنامه ها وقتی که ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس جلسه یی را هماهنگ نمود تا بتواند برنامه یی با کیفیت و یکپارچه و شهرستانی در گرامیداشت روز خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه برگزار کنند و متاسفانه این مهم مورد مخالفت تنی چند از مدیران قرار گرفت،شاید همان عزیزان فکر نمی کردند اینگونه عده یی خوشحال و عده یی سرخورده شوند .
سوال اینجاست که ملاک دعوت و تجلیل از اصحاب رسانه چیست ؟ رزمه فعالیت ؟ فقط خبرنگارانی که در طول سال برای آن مدیریت فعالیت می کنند ؟ تاییده شخص خاص یا مشاوره رسانه یی در دعوت کردن یا دعوت نکردن ؟ یا نه یک کار فرهنگی ست در راستای دلگرمی به پیشکسوتان و جذب نیروهای خلاق و علاقمند به رسانه ؟ یا متاسفانه به نام اصحاب رسانه و به کام برگزاری یک برنامه و گرفتن چند عکس و رفع تکلیف یک روز مناسبتی ؟؟؟
لازم دانستم به خاطر نداشتن جواب سوالات به این مهم اشاره کنم که .
اول : نه تنها امسال نتوانستیم در بین اصحاب رسانه وفاق و همبستگی ایجاد کنیم بلکه دل عده یی از این فعالان رسانه یی را شکستیم .
دوم : ای کاش به جای فکر کردن به منافع خود به فکر ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان احترام می‌گذاشتیم و یک برنامه با کمیت و کیفیت درخور و شایستگی اصحاب رسانه، با دعوت از جمیع اصحاب رسانه در شهرستان برگزار می کردیم .
و آخر فراموش نکنیم این روز به نام شهید بزرگوار صارمی بود و ای کاش با دعوت از خانواده شهدا برکت برنامه خود را بیشتر میکردیم چرا که بقول دوست رسانه یی اگر شهید صارمی ها نبودند در تقویم ما هیچگاه روزی به نام خبرنگار نداشتیم.
خادم الشهداء بسیج رسانه فردیس
بهرام شهبازی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme