خانه / استانها / شمالی / استان البرز / گرمدره / اندیشه ! شهر به وقت فرهنگ

اندیشه ! شهر به وقت فرهنگ

image_pdfimage_print

یادداشت

اندیشه ! شهر به وقت فرهنگ

شنیدن صدای مطالبات اهل فرهنگ و هنر شهر، در اندیشه‌ای که هیچ تفاوتی با تفکر گذشتگان ندارد، اتفاق تازه‌ای نیست.

پایگاه خبری تحلیلی یاس نیوز ، گروه فرهنگی، حامد منیعی ؛شنیدن صدای مطالبات اهل فرهنگ و هنر شهر، در اندیشه‌ای که هیچ تفاوتی با تفکر گذشتگان ندارد، اتفاق تازه‌ای نیست.
بیش از این هم همه اهل هنر و غیر هنر، این صدا را طی چهارده سال اخیر از زبان افراد مختلف شنیده و وعده‌های رنگارنگ‌شان را به خوبی به یاد دارند، اما کو گوش شنوای اهل درد و عمل؟

البته همین که در این آشفته بازار وعده وعیدها، باز هم گوشی پیدا می‌شود که ادعای شنیدن دارد، جای امیدواری دارد، اما از طرفی گوش اهل فرهنگ و هنر هم از این شنیده‌ها پر شده است.

از همه مهم‌تر اینکه، بهترین و بزرگ‌ترین هنرمندان شهر در حوزه‌های مختلف، جایی برای فعالیت در این شهر ندارند و مجبور به هجرت از دیار خودشان هستند، چه دلیلی به جز نشنیدن این صداها می‌تواند داشته باشد؟

عزیزان شورا، شهرداری و همه مسؤولانی که قطع به یقین فکر می‌کنید دلسوز این شهر و آدم‌هایش هستید! ۱۴سال است که این منطقه تبدیل به شهر شده است و اهل فرهنگ و هنر این شهر، فقط حرف می‌شنوند و لاغیر.

بیایید اندیشه‌هایمان را وقف عمل در تحقق حداقل‌های مورد نیاز این قشر مظلوم و محجوب کنیم، نه شعارهایی که مطمئناً نتیجه‌ای به جز ناامیدی و خداحافظی اهل فرهنگ و هنر، با امور فرهنگی و هنری در بر ندارد.

بیایید باور کنید که امروز این آدم‌ها فقط دنبال یک جو عمل هستند و لاغیر که آن هم بعید است حالا حالاها محقق شود، چراکه داشته‌های امروز شهرمان آن چیزی نیست که پاسخگوی حداقل‌های اهل فرهنگ و هنر این شهر باشد و به همین دلیل هم هست که اینان دلشان را به تشکیل کمپین و تخلیه فریادهایشان دلخوش کرده‌اند که «فقط» صدای مطالباتشان خارج شود، گرچه هیچ‌گاه شنیده نشود!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme