خانه / استانها / شمالی / استان البرز / گرمدره / جامعه ای که مردمانش بصیرت وآشنایی با جنگ نرم ندارند آسیب می بینند

جامعه ای که مردمانش بصیرت وآشنایی با جنگ نرم ندارند آسیب می بینند

image_pdfimage_print

به گزارش خبرنگار اندیشه مردم ،حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد واثق خطیب  نماز جمعه گرمدره به مناسبت هفته بصیرت در خطبه‌های نماز جمعه گرمدره  گفت: جنگ روانی امروز ترور شخصیت های تاثیرگذار است .

✅جنگ روانی امروز ترور شخصیت های تاثیرگذار است . آبرو و حیثیت اشخاص را هدف می گیرد . دشمن امروز از طریق اتهام اخلاقی و مالی ، تمسخر و.. شخصیت ها را ترور میکند .

🔻با دشنام دادن به رهبر یک جریان تقدس و احترام ائ را در میان افکار عمومی از بین می برد . در طول تاریخ اتهاماتی که به پیامبر اکرم (ص) می زنند که پیامبر قصد تسلط بر شما را داشته واو دنبال سعادت شما نیست او آمده است تا آیئن و رسم کهن شما را تغییر دهد .سخن وحی سخن خودش است .و در زمان خمینی کبیر ،علیه مقام معظم رهبری و نهادها و شخصیت های تاثیر گذار ،حتی علیه تولیدات داخلی ،تمسخر و جک درست میکنند .آری جنگ روانی علیه داشته هایمان را ورود کرده است .دشمن با این شیوه توانسته است در طول تاریخ به دین خدا آسیب های متعددی را بزند . در زمان معاویه با همدستی عمروعاص شاهد این بودیم که در جنگ نرم توانست حکومت امیر المومنین (ع) را ساقط نماید .معاویه ۴۰ سال حکومت کرد و ۲۰ سال  به عنوان خلیفه مسلمین حکومت کرد و در این مدت چهره اهل بیت (ع) را تخریب کرد و در ذهن مردم نادان خود را آسمانی معرفی کرد.معاویه علی (ع) را جنگ طلب و قاتل عثمان لغب داد و با دروغ دائم یادآور می شود که در ذهن ها واقعیت تعلق گیرد . وی با جعل حدیث نسبت به اهل بیت علی (ع) اقدام کرد . امروز دشمن از طریق شایع سازی به اهداف خود می رسد در جنگ تبلیغاتی از طریق ترس و خالی کردن دل مردم استفاده می کند .و نمی گذارد صدای مردم به جایی برسد . نمی گذارد صدای رسانه حق طلب به گوش دیگران برسد ..دشمن گاهی ژست خیرخواهانه ،آزادی خواه عدالت طلب به خود می گیرد . از خواص دنیا طلب و خواص نادان استفاده میکند هماتنطور که در طول تاریخ  طلحه وزبیر انسانهای بزرگی که اشتباهاتی در زندگی داشتند .بهره می برد .ابزار جنگ نرم همانند آنهایی که قرآن را بر سر نیزه کردند افراد نادان وجاهل وخشک متعصب هستند که دشمن ازاین ابزار تاثیر میگیرد .

✅بصیرت نمی گذارد اتفاقی بیفتند . جامعه ای که مردمانش بصیرت  وآشنایی با جنگ نرم ندارند آسیب می بینند

وی افزود : اتفاقات سال ۸۸ در حین تلخی ها درس های فراوانی برای جامعه داشت .از درسها وعبرت های گذشته برای انقلاب باید فهمید که دشمن از روش خطرناک و کم هزینه جنگ نرم برای سرنگونی انقلاب اسلامی استفاده کرده است . نظام سلطهگر برای حکومت عدل وانقلاب با ترفندهای مختلف به مبارزه مشغول است . انقلاب های مخملی و… انتخاب محوری هستند . آنها می خواهند فضای جامعه را غبار آلود کنند . سکوت همیشه به نفع جریان باطل است باید روشنگری کرد باید به اثر سکوت  توجه کرد . در روز عاشورا توهینی که به عزاداران حسینی شد مردم را به صحنه کشانید آری حضور مردم در تمامی عرصه ها تاثیر گذار است . دشمن درصدد این است که مردم را از نظام خسته کند .

شهید باکری ۴۸ ساعت نمی خوابید تا به امور رسیدگی کند . در شرایط سخت باید از روشهای جدید بهره برد وپای کار بود . الان جنگ ، جنگ اقتصادی است مسئولین باید با کمترین بودجه بیشترین راندمان را انجام دهند .

وی با اشاره به برگزاری میز خدمت در نماز جمعه یا دآور شد :عده ای دست برده اند به سفره انقلاب مدیران عزیز همانند زمان جبهه مدیریت را بدست بگیرید .نه اینکه چفیه بیاندازید و اختلاس کنید باید اخلاصمان بسیجی باشد در دین خدا کار کردن برای مردم کار مهمی است . در هفته بصیرت نیاز نیست کار خاصی کنید فقط پای کار باشید و کارهای جهادی و اساسی برای مردم  انجام دهید . مسئولین گرمدره وسط میدان باشید و در برنامه های شهری حضور داشته باشید . مسئولین باید در میان مردم رفت و آمد کنند این که تعدادی از اعضای شورا امروز در میز خدمت حضور ندارند بسیار زشت است .

خطیب نماز جمعه در پایان  افزود : این روزها در گوشه کنار کشور به دلیل مشکلات اقتصادی ، تجمعاتی از سوی اقشار گوناگون مردمی صورت میگیرد .با تجمعات کارگری و صنفی مردم برخورد همراه با مدارا داشته باشید این ها مجرم نیستند این کار غلطی است که با کارگر که حقوقش ومالش را از دست داده برخورد شود با انها مدارا کنید . اگر هم لازم بود که کسی را بازداشت کنید ، بعد از دو سه ساعت ، زود رهایشان کنید . اینها که تقصیری ندارند . تحت فشارند . زندگیشان با سختی میگذرد . خود شما هم اگر چند روز حقوق نگرفته باشید ، صدای تان در می آید .

نسبت به وضعیت دهکده آبی پارسِ گرمدره توجه کنند .مسئولین زودتر رسیدگی کنند تا شرایطی بدتر اتفاق نیفتد . اینکه منتظر باشیم تا  اتفاق نامناسبی بیفتد و بعد واکنش نشان بدهیم ، درست نیست …

گزارش تصویری

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme