خانه / استانها / شمالی / استان البرز / گرمدره / وحدت ویکپارچگی شاخصه مهم جامعه اسلامی است .

وحدت ویکپارچگی شاخصه مهم جامعه اسلامی است .

image_pdfimage_print

 

به گزارش خبرنگار اندیشه مردم ،حجت الاسلام والمسلمین محمد جواد واثق خطیب  نماز جمعه گرمدره در خطبه‌های نماز جمعه گرمدره  گفت: از شاخصه های مهم یک جامعه اسلامی میزان وحدت و یکپارچگی مردم است . وحدت و یکپارچگی مردم نشانه دینی بودن جامعه است .سنت پیامبر مردم را به وحدت دعوت می کند ،مردم را از تک روی وفاصله گرفتن از جامعه برحذر داشته است .

اگر در یک جامعه تفرقه باشد ومردم یک دل نباشند آن جامعه مشمول عذاب الهی است .

اگر تفرقه در جامعه ای باشد به معنای آن است که آن جامعه مشمول عذاب الهی شده است .در فرهنگ اسلامی هر گونه مسئله ای که سبب تفرقه شود و وحدت را از بین ببرد ممنوع اعلام شده است .

در خطبه فدکیه فلسفه وجود امام در جامعه چنین آمده است :خدا امامت را در جامعه قرار داده تا عامل وحدت ساز با مردم از تفرقه و پراکندگی خارج شوند.

امروز ولایت فقیه در دوران فقدان امام معصوم (ع)همان کار کردی را دارد که امام معصوم در جمع آورد مردم و جلوگیری از تفرقه را دارد .امروز ولایت فقیه محور امت اسلام است .

وی با اشاره به حدیث افزود :اگر شیعیانم دلهایشان یکی بود دوران غیبت طولانی نمیشد.

اتحاد اگر بود امام عصر را می آورد .

خطیب نماز جمعه در ادامه افزود :انقلاب به ما عزت و عابرو و خودباوری داد .ما در تمام عرصه ها مشکلات فراوانی داریم ،در بعضی از موارد ما به داشته هایمان توجه نمی کنیم بایستی هم نقاط ضعف وهم نقاط قوت را تقویت کنیم .در هر عرصه ای که می توانید قدرتمند شوید به ویژه در بحث دفاعی خود را تقویت کنید.

اگر هر کدام از مسئولین ومردم به وظیفه خود عمل کند انقلاب ما به نتیجه خود خواهد رسید .از افراط و تفریط توسط مسئولین و مردم پرهیز شود .پرکاری عاقلانه و آگاهانه داشته باشیم .

باید وابستگی به درآمدهای نفتی را کاهش دهیم.باید با مفسدین اقتصادی مبارزه نمود.باید در عرصه های فرهنگی به سبک زندگی ایرانی اسلامی توجه بیشتری شود.

باید نهادهای فرهنگی توجه کنند که کارهای فرهنگی اثر مثبت داشته باشد.

وی همچنین در رابطه با حاشیه جشنواره فیلم فجر گفت : نوع لباس و پوشش بعضی از خانم ها و آقایان در حاشیه جشنواره فجر با عرف جامعه مغایرت دارد.هنرمند تفاوتی با مردم ندارد فقط شهرت دارد . شهرت ،مقام ،علم ،دانش وثروت واقعیت ندارد بعد از مرگ تمام اینها از ما گرفته می شوند .شهرت یک ابزار برای خدمت است .واقعیت دنیا نسبت به واقعیت آخرت ارزشی ندارد .شهرت باید در خدمت مردم باشد .امروز بسیاری از مردم توانایی خرید مایحتاج روزمره خود را ندارند .

وی افزود : ما از مسئولن قوه قضائیه بابت مورد عفو قرار دادن تعداد زیادی از زندانیان تشکر می کنیم و امیدواریم هر روز از تعداد زندانیان کشور کاهش پیدا کند .امیدواریم مردم آنقدر با یکدیگر خوب باشند که شاهد این ناملایمتی ها نباشیم .

خطیب نماز جمعه در پایان  افزود : امیدواریم که انقلاب اسلامی همچنان افتخار پرچم داری اسلام را در دست داشته باشد این مردم توانایی در دست داشتن این پرچم را دارند .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme